Szanowni Państwo Rodzice
W podziękowaniu za współpracę w roku szkolnym 2025/2026 przedstawiamy Państwu główne działania podejmowane przez przedszkole oraz nauczycieli grupy Montessori: Agnieszkę Sapko i Agnieszkę Biszczanik.
W codziennej pracy skupiałyśmy się na wszystkich obszarach rozwoju dzieci: fizycznym, emocjonalnym oraz poznawczym. Wspierałyśmy całościowy rozwój dziecka, umożliwiałyśmy dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń. Podejmowałyśmy działania mające na celu zindywidualizowane wspomaganie rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych są zainteresowane, ciekawe, wykazują swoja inwencję, chętnie pracują w zespołach lub indywidualnie. Podczas pracy zwracają się do siebie milo, przyjaźnie, jako grupa troszczą się o siebie na wzajem, zawsze sobie pomagają, szukają wspólnie rozwiązań w sytuacjach konfliktowych.
W naszej Grupie działo się bardzo dużo, braliśmy udział w projektach i akcjach, konkursach i przeglądach.
Dzięki realizacji projektu „Czytanie na dywanie”- rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze oraz postawy prospołeczne poprzez przykład z literatury. Wielkim atutem był udział naszych montessorkowych absolwentów oraz rodzeństwa obecnych Montessorek.
Braliśmy także udział w Kampanii czytelniczo - edukacyjnej CPCD -w tym roku zwróciliśmy uwagę na związek naszych czworonożnych przyjaciół – psów z ludzkimi losami. W ten sposób powstało hasło tegorocznych spotkań -"Psie serca - ludzkie historie" - czytaliśmy opowiadania ze zbioru R. Piątkowskiej "Najwierniejsi przyjaciele".
Projekt „Aktywny Rodzic” - spotkania mające na celu przybliżenie pasji, zainteresowania lub zawodu. W tym roku były to bardzo ciekawe spotkania:
„Spotkanie z muzyką" - zajęcia muzyczno- rytmiczne „Mikołaj”.
Projekt "Bajeczni Adwokaci" - "Leśne sprawy aplikantów adwokackich".
„Warsztaty ekologiczne” – prowadzone przez przedstawicieli firmy „Kom -eko” Lublin
Koncert na saksofonie sopranowym w wykonaniu Juliana.
Ponadto braliśmy udział w spotkaniu edukacyjno - wychowawczym z pracownikiem Sanepidu" Czyste Powietrze Wokół Nas" z zakresu edukacji ekologicznej i antynikotynowej.
Spotkaniu z ratownikiem - warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
„Świeć przykładem - noś odblaski" - spotkaniu z policjantami z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego „Dnia Odblasków".
"Spotkanie z motylami" - pokazy motyli egzotycznych, słuchanie ciekawostek na ich temat.
„Kosmiczne podróże” – warsztaty muzyczne z p. Kamilem Adachem
Spotkaniu edukacyjno – informacyjnym na temat zbiórki na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Kijanach – pracownik Domu Dziecka.
Zajęciach edukacyjno- informacyjnych na temat zbiórki darów na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt.
Dziewczynki wystąpiły podczas III Przeglądu Twórczości Jana Brzechwy w MOK- u.
Montessorki były gospodarzami uroczystości z okazji Świąt Wielkanocnych „Wielkanoc, Wielkanoc – wielka radość w sercu”.
„Jesienne warsztaty z rodzicami” - ozdabianie ramek na zdjęcia do kalendarza listwowego oraz wykonywanie jesiennej mandali z ziaren i pestek. Występ artystyczny Montessorek.
„Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem” – warsztaty z rodzicami, wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym, występy artystyczne oraz wykonywanie pracy plastycznej na konkurs plastyczny.
Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wyprawa kreatywna na wyspy”.
Zachęcamy do systematycznego odwiedzania strony internetowej przedszkola, w tym zakładki Montessori, gdzie znajdziecie Państwo aktualności związane z funkcjonowaniem placówki, relacje z wydarzeń w przedszkolu i grupie.
Dziękujemy wszystkim Państwu za tak czynny udział w życiu naszej grupy, za zaufanie, wsparcie i współpracę. Życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
.jpg)


